Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 860 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Czym jest szczęście?

środa, 10 października 2007 10:19
Czym jest szczęście? Przyjemnością pozbawioną wyrzutów sumienia. Dajcie mi receptę na szczęście, to zaraz pobiegnę do apteki...
Szczęście jest powołaniem duszy.
Kobieta jest zaproszeniem do szczęścia.
Szczęście ma naturę waz glinianych i szklanych kielichów.
Nie szukaj szczęścia: nie pozwoli się odnaleźć, przygotuj się do przyjęcia go, a nadejdzie.
Sztuka szczęścia polega na tym, by cieszyć się tym, co masz.
Podstawowym prawem i obowiązkiem człowieka jest bycie szczęśliwym, nawet na przekór przyjaciołom, którzy tak dobrze wam życzą. Wiecie, co powiedziała pewna wenecka księżniczka liżąc lody w upalny dzień? - Ach, gdybyż to jeszcze mogło być grzechem!...
KIEDY JESTEŚMY NAPRAWDĘ SZCZĘŚLIWI? Kiedy najpełniej odczuwamy własną wartość i wewnętrzny spokój? Wtedy, gdy możemy liczyć na niezawodność relacji z innym, konkretnym człowiekiem, który staje się w ten sposób niezastąpionym świadkiem i współtwórcą naszej wzajemnej już drogi życiowej. Mądrość człowieka wyraża się bowiem i w tym, że mimo zmiany panujących mód, mimo zachwiania tradycyjnych wartości i postaw, mimo pochłonięcia przez inne, codzienne sprawy nie zapomina on, że stosunek do innego człowieka pozostaje sprawą najważniejszą. Choć byśmy najżarliwiej pragnęli i zabiegali o samowystarczalność, będziemy zawsze na straconej pozycji. Aby przeżywać szczęście, trzeba oddawać się temu, co najwartościowsze: związkom z ludźmi podobnie czującymi, podobnie myślącymi i podobnie pragnącymi, gdyż to daje radość istnienia. To poczucie istnienia, wzmożone aktywne odkrywanie świata, może wyzwalać w nas przyjaźń i miłość, które są katalizatorami najgłębszych sfer naszej osobowości.
Sympatia do samej siebie jest podstawową przesłanką osobistego szczęścia. Ten, kto jest w zgodzie z samym sobą, oddziaływuje pozytywnie i może zjednać sobie innych ludzi.
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami. Jeremias Gotthelf
Ze szczęściem bywa czasami tak jak z okularami, szuka się ich, a one "siedzą" na nosie. Tak blisko!
Phil Bosmans
Nie ma światła, które świeciłoby dla siebie samego. Każde szczęście rozjaśnia świat.
Hans Margolius
Uczynić kogoś szczęśliwym - to jakby jego życie pomnożyć i pogłębić. Henri Frederic Amiel
...Gdy rano wstajesz ze smutkiem, oczekując wszystkiego najgorszego, gdy wiecznie się krzywisz i wszędzie widzisz czyhających na ciebie wrogów - unieszczęśliwiasz się. Rada?
Przede wszystkim zapomnieć o przykrościach. wyciągnąć wnioski i zapomnieć, nie rozpamiętywać, nie umartwiać się. Patrzeć z optymizmem w przyszłość. Bo jak powiedział Irzykowski, z wiarą nie robi się wiele, ale bez niej nie robi się nic. Po co być smutnym skoro dokładnie w tych samych warunkach można być szczęśliwym? Jedyne, co musimy zrobić, to zmienić nasze nastawienie...
Kiedy jesteście szczęśliwi, spójrzcie w głąb waszych serc, a odkryjecie, że tylko to, co sprawiło wam ból, teraz sprawia wam radość. Gibran Kahlil Gibran
Jakie jest szczęście?
Może białe i beztroskie jak puch dmuchawca? Ale czy po nim też pozostaje tylko pustka?
Może białe i delikatne jak płatek śniegu? Ale czy po nim też pozostaje łza?
Prawdziwe szczęście może dać innym tylko ktoś, kto sam jest szczęśliwy. Nie chwal się nigdy, gdy jesteś szczęśliwy. Złym sąsiadem bogactwo bez dobroci. Kto jedno i drugie posiada, do szczęśliwych należy.
Szczęście jest naszą matką, nieszczęście - naszym wychowawcą. Nie usiłuj naginać biegu wydarzeń do swoich pragnień, lecz swoje pragnienia naginaj do biegu wydarzeń - a będziesz szczęśliwy.
Szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, kiedy się ją dzieli. Szczęście to świadomość przyjemności lub nieświadomość przykrości. Każdy ma prawo do szczęścia, lecz nie każdy ma szczęście do prawa. Tylko uczciwe życie jest szczęśliwe.
Największe szczęście to spełnienie obowiązku.
Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu.
Cierpliwość jest kluczem do szczęścia.
Ogniska domowe zamieniają się czasem w stosiki szczęścia.
POWOŁANIE
Gdy się zobaczyło tylko raz piękno szczęścia na twarzy osoby ukochanej, wiadomo już, że dla człowieka nie może być innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi. Albert Camus
CZŁOWIEK PRZEDE WSZYSTKIM
Nie żyj na tej ziemi jak ktoś obcy, jak turysta na łonie natury. Żyj na tym świecie jak w domu Ojca: ufaj ziarnu, ziemi, morzu, lecz przede wszystkim kochaj człowieka. Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia, lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka, Raduj się dobrami ziemi, ciesz się cieniem i światłem. Raduj się każdą porą roku, lecz przede wszystkim raduj się tym, że jest człowiek!
Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to, co my, jest z pewnością największym szczęściem na ziemi.
Carl Spitteler
Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże.
Pearl Buck
Błogosławiony ten, który żyje w pokoju. Nie ma na ziemi większego szczęścia.
Matthias Claudius
Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym. Phil Bosmans
Uważam za szczęśliwego tego, który szczęście swoje zawdzięcza naturze, ale podziwiam i szanuję tego, który szczęście stworzył sobie sam, który stworzył je silną wolą i energią.
Hippolyte Taine
Ludzie wiedzą, że są nieszczęśliwi, ale mało kto wie, że mógłby być szczęśliwy.
Albert Schweitzer
Kiedy jesteście szczęśliwi, spójrzcie w głąb waszych serc, a odkryjecie, że tylko to, co sprawiło wam ból, teraz sprawia wam radość. Gibran Kahlil Gibran
Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne.
Oscar Wilde
Lepiej za szczęściem tęsknić, niż po szczęściu płakać.
Każdy dzień jest ci dany jak wieczność, abyś był szczęśliwy. Szczęście to stan, któremu nie ma się nic do zarzucenia i w którym nie chciałoby się niczego zmieniać.
Być zawsze szczęśliwym i przejść przez życie bez zgryzoty serca - to nie znać drugiej strony porządku świata.
Tajemnica szczęścia i cnoty tkwi w tym, by lubić to, co musi się robić. Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce.
Więcej uśmiechu! Więcej radości i urody życia! Wówczas sami będziecie szczęśliwi i uszczęśliwicie innych!
Nie sądź, że szczęście można osiągnąć przez relaks. Szczęście przychodzi jako wynik działania.
Tylko uczciwe życie jest szczęśliwe.
Szczęście to ruch.
Bez cierpienia nie rozumie się szczęścia.
Masz szczęście - jesteś człowiekiem. Róża jest piękna, ale nie wie dlaczego i dla kogo jest piękna.
Szczęściu musi zawsze towarzyszyć zdolność do jego przeżywania. Na moje nieszczęście mogę nabyć tylko to, co jest do sprzedania. Gdyby było inaczej, już dawno kupiłbym sobie odrobinę szczęścia. Paul Getty - jeden z najbogatszych ludzi świata Jeśli A oznacza szczęście, to A=X+Y+Z, gdzie X - to praca, Y - rozrywki, Y - umiejętność trzymania języka za zębami.
Podstawą szczęścia jest wolność, a wolności - odwaga.
Odzyskane szczęście trzeba pielęgnować jak delikatną roślinkę.
Szczęście jest w tysiącach drobiazgów tworzących mozaiką życia rodzinnego.
Szczęście? Nie szuka się go tylko znajduje.
Pablo Picasso
PREZENTY NA SZCZĘŚCIE
-kamienie szlachetne odpowiednio do znaków zodiaku
-koniczynka
jedyną pamiątką, jaką Ewa zabrała ze sobą z rajskiego ogrodu, była czterolistna koniczynka. Dlatego uważana jest za symbol szczęścia. Podobno chroni dom przed uderzeniem pioruna.
-gwiazda
jest symbolem wiecznej szczęśliwości, sukcesu, nadziei. Według astrologii kształtuje los człowieka w chwili narodzin.
-znaki zodiaku
patronują człowiekowi od chwili urodzenia. Ich wizerunki mają nas chronić od złego i przynosić szczęście.
-posąg buddy
otaczany wielkim kultem w buddyzmie. My też chcemy wierzyć, ż przynosi szczęście i pomyślność. Aby pomagał spełniać marzenia, trzeba podobno często głaskać posążek po brzuchu.
-kominiarz
według wierzeń, drabina, którą trzyma kominiarz, łączy niebo z ziemią, chodzą po niej anioły. Symbolizuje ścieżkę do raju, pomyślność i bogactwo.
-podkowa
według legendy, diabeł poprosił świętego Dunstana o podkucie swego kopyta. Święty przybijał podkowę z taką siłą, że diabeł błagał o zmiłowanie. Dunstan wymógł na diable przysięgę, że będzie omijał każdy dom, na którym wisi podkowa.
-drzewko szczęścia
w mitologii wielu ludów symbol życia i życiodajnych sił, zdrowia, długowieczności, płodności. Wiecznie zielone symbolizuje nieśmiertelność.
-świnka
w ludowej tradycji jest symbolem szczęścia. W starożytnym Egipcie składano ją w ofierze boginiom płodności. Symbolizowała płodność, obfitość, urodzaj.
-słoń
od tysiącleci symbolizował w Indiach i Egipcie władzę królewską, dobrobyt, zaspokojenie pragnień. Podobno szczęście przynoszą te z uniesioną do góry trąbą.
-anioł stróż
jest duchem opiekuńczym każdego człowieka, ma chronić nas od nieszczęść i strzec od złego. Dobrze o nim pamiętać i prosić o opiekę.

10 ZASAD SZCZĘŚCIA
Człowieku, nie jesteś stworzony ani dla produkcji, ani dla przemysłu, ani dla konta w banku - jesteś stworzony aby być szczęśliwym człowiekiem.
Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał się śmiać i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają.
Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest Miłością. Otrzymałeś ręce, żeby dawać, serce, które ma kochać i dwoje ramion, mających objąć drugiego człowieka braterskim uściskiem.
Żaden inny dzień, jak właśnie dzisiejszy jest Ci dany, żeby żyć, radować się i być zadowolonym. Jeśli dzisiaj nie żyłeś jak człowiek, zmarnowałeś dzień.
ŻYJ DNIEM DZISIEJSZYM!

Z radosnym zadowoleniem możesz pomyśleć o dobrym - wczorajszym dniu oraz pomarzyć o pomyślnym załatwieniu spraw dnia jutrzejszego. Ale nie możesz zagubić siebie we "wczoraj" albo w "jutro".
Wczoraj przeminęło bezpowrotnie, a jutro dopiero nadejdzie. Dzisiaj - to jedyny dzień. Twój dzień. Uczyń go najlepszym dniem twojego życia.
Czy potrafisz cieszyć się kwitnącym kwiatem, pięknem przyrody lub uśmiechem, bawiącym się dzieckiem? Jeśli tak - jesteś bogatszy i szczęśliwszy od milionera, który chociaż tyle posiada a jeszcze więcej może kupić, niczym nie cieszy się naprawdę, gdyż bogactwo uczyniło go swoim niewolnikiem.
Nie bogactwo czyni człowieka bogatym, lecz radość.
Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.
MYŚLI NA KAŻDY DZIEŃ
zaczerpnięte z książeczki ks. Malińskiego Może warto na chwilę zatrzymać się i pomyśleć nad swoim życiem.. Dzień pierwszy
Nie gromadź w sobie żalu do ludzi. Nie powracaj do krzywd, których doznałeś. Nie wpatruj się po bezsennych nocach z coraz większym przerażeniem na zło, które ci wyrządzono. Bo zabuduje ono twój horyzont, urośnie jak garb, wykoślawi cię, wykrzywi, zniszczy. bo doprowadzi cię do histerii, wyszarpie do ostateczności. I ty za ten stan poniesiesz odpowiedzialność.
Dzień drugi
Uważaj na siebie, gdy mówisz "dzień dobry", "do widzenia", mój drogi", "kochanie", gdy podajesz rękę, kłaniasz się, uśmiechasz. Uważaj na siebie, gdy opowiadasz po raz któryś ten sam żart, zdarzenie, przygodę, gdy mówisz o swoim odkryciu, wynalazku, przeżyciu olśnieniu, o łasce, której doznałeś. Uważaj na siebie, gdy po raz któryś się żegnasz, gdy mówisz pacierz, gdy uczestniczysz we mszy świętej, gdy przyjmujesz komunię świętą. Żebyś nie magazynował klisz, które tylko powielasz. Żebyś wciąż był żywy.
Dzień trzeci To przychodzi na ciebie nieoczekiwanie, kiedy się najmniej spodziewasz - w największym rozgwarze zabawy lub gdy wieczorem ulica wracasz do domu, podczas rozmowy z kimś najbliższym lub gdy zamykasz za sobą drzwi pokoju; nagle zaczynasz rozumieć swoją samotność. Jak ręka spadająca bezwładnie po szczeblach drabiny... Jak tonący, który wie, że dna stopami nie dosięgnie... Obyś wtedy miał siłę uwierzyć, że nie jesteś sam...
Dzień czwarty
Musi cię wciąż nurtować pytanie pytanie o sens życia; czego chcę, na co liczę, co pragnę osiągnąć? Czy odkryłem wartości, z których nie chciałbym nigdy zrezygnować, za które jestem gotów oddać wszystko? Nie dziw się, że nigdy nie jesteś spokojny, jak bywa ten, co znalazł. Bo odpowiedź na te pytania dać można tylko całym życiem.
Dzień piąty
Gdzież jest świat pełen słońca, śmiechu, przyjaźni, beztroski zdrowia? W Londynie mówią, że to w Nowym Jorku; w Nowym Jorku mówią, że w Kalifornii; W Kalifornii mówią, że w Paryżu i w Rzymie; w Rzymie i Paryżu mówią, że w Londynie. Ale gdzieś jest świat pełen szczęścia.
Dzień szósty
Chcielibyśmy być jak skała, jak stal albo jak dąb. A my - z gliny. W niej tu i ówdzie kawałek szlachetnego marmuru, nierdzewnej stali. Obiecujemy i zapominamy. Jesteśmy pewni i wątpimy. Angażujemy się i odstępujemy. Podziwiamy i gardzimy. Grzeszymy i żałujemy. Chcielibyśmy, by bliźni nasi byli jak te posągi ze spiżu, z marmuru albo z betonu. A oni tacy jak my: z gliny. Tylko trochę w nich szlachetnego kruszcu.- I przyrzekają, a potem nie dotrzymują. I są wierni, a potem odchodzą. I kochają, a potem zdradzają. I są cyniczni we dnie, a płaczą po nocach. Upadają i znowu się podnoszą.
Dzień siódmy
Nie gadaj tyle. Nie mów bez końca, co myślisz, co uważasz, co twierdzisz, co chciałbyś, coś już zrobił, jakie masz plany, zamiary, nadzieje, perspektywy, szanse, z czym się nie zgadzasz, czemu się sprzeciwiasz, czego nie chcesz, przeciwko czemu protestujesz - w ciągłej obawie, że ktoś może nie wiedzieć o tobie czegoś bardzo ważnego, w ciągłej obawie, że inni mogą cię przesłonić. Nie mów tyle. Zamilcz, bo będziesz jak pusty plac targowy, po którym wiatr rozrzuca śmieci. Uspokój się, żebyś mógł odnaleźć siebie.
MARZENIA
Kiedy człowiek przestaje marzyć, staje się martwy, tak twierdzi wielu mędrców. I mają rację, ponieważ marzenia to nic innego jak pragnienie zmiany, pragnienie osiągnięcia czegoś, czego jeszcze nie mamy. Dopóki możemy pragnąć - a inaczej mówiąc marzyć - dopóty potrafimy wydobyć z siebie minimum energii na zmagania z życiem. Jednak marzenia z reguły pozostają nie spełnione, zawsze są dążeniem, które czasami przybiera materialny kształt, ale w momencie kiedy osiągniemy coś, o czym marzyliśmy, marzenie pryska i znowu zaczynamy marzyć, marzyć w nieskończoność i to jest cudowny przywilej każdego człowieka. Marzenia związane są nierozerwalnie ze szczęściem, są jego zapowiedzią, jego przedsmakiem, a niektórzy twierdzą, że tylko w marzeniach jesteśmy szczęśliwi.
Marzenia często przybierają formę bajkowych miraży, ale równie często mają kształt bardzo konkretny i to są chyba te wspanialsze marzenia, bo wtedy jest przynajmniej cień szansy, że przedmiot pragnień osiągniemy. Wielcy ludzie historii byli wielkimi marzycielami, marzyli o rzeczach, zjawiskach i ideałach, które wcześniej nie istniały, dopóki nie zostały przez nich wymyślone. Wielkim marzycielem był Leonardo da Vinci, człowiek, który marzył o pięknie i malował cudowne obrazy, marzył o harmonii i projektował wspaniałe budowle, marzył o lataniu i wymyślił pierwszy projekt samolotu i spadochronu. Malarstwo, muzyka, literatura czerpią swoją siłę z marzeń. Artysta tworzy takie obrazy, dźwięki, sytuacje literackie, które trwają i żyją tylko w wyobraźni twórcy, bo przecież nie ma czegoś takiego w rzeczywistości jak muzyka Mozarta czy Milesa Davisa, nie ma takich ludzi i sytuacji, jak w "Trylogii" Sienkiewicza czy w "Zamku" Kafki, to wszystko wcześniej istniało w wyobraźni twórcy, aby przeniesione do naszej wyobraźni, wzbogacić nasz świat, nasz sposób przeżywania.
Kiedy przekraczamy próg marzeń, to nagle stajemy się lepsi, mądrzejsi i piękniejsi, wychodzimy z naszego szarego i męczącego świata i przenosimy się w inny, gdzie możemy być wspaniałymi kochankami albo odważnymi aż do szaleństwa samurajami. Bez marzeń te przeżycia nigdy nie byłyby nam dostępne, nigdy nie moglibyśmy się przenieść na Karaiby albo do Cannes, nigdy nie moglibyśmy być Ojcem Chrzestnym albo Princem, nigdy byśmy nie mogli stać się choćby na chwilkę kimś innym niż jesteśmy. Marzenia to swoistego rodzaju wentyl bezpieczeństwa, ponieważ czasem bywa tak, że nie możemy sami ze sobą wytrzymać i musimy stać się kimś innym, żeby nie zwariować.
Marzenia zazwyczaj wyznaczają nam jakiś pozytywny cel do spełnienia, popychają nas do działania. Marzenie nie jest tylko bezpłodną grą z kolorowymi myślami, ale jest pewnym zobowiązaniem, które próbujemy zrealizować. Istnieje takie uczucie, jak odpowiedzialność wobec marzeń, które polega na tym, że po jakimś czasie konfrontujemy nasze marzenia z rzeczywistymi osiągnięciami. Takie porównanie często prowadzi do smutnego wniosku, że nie sprostaliśmy marzeniom, a wtedy pojawiają się żal, zwątpienie, pytania, pojawia się coś tak bezcennego jak refleksja nad naszym życiem. Zaczynamy się zastanawiać nad sobą, zaczynamy dochodzić przyczyn naszych błędów i niepowodzeń, pojawia się wewnętrzny głos, który mówi nam o tym, jacy jesteśmy i jacy powinnyśmy być. Ogromna wartość marzeń polega chyba przede wszystkim na pobudzaniu nas do myślenia o sobie, polega na rozmowie z samym sobą, bo bez takiej rozmowy nigdy nie dojdziemy ze sobą do ładu i sami dla siebie będziemy wrogami, a to już prawdziwe nieszczęście.
12 SPOSOBÓW NA SZCZĘŚCIE

Jeśli często czujesz się nieszczęśliwa i ze wszystkiego niezadowolona, być może po prostu nie umiesz cieszyć się życiem. Spróbuj więc się tego nauczyć.
Pamiętaj o przyjemnościach Spisz dziesięć poważnych i mniej poważnych rzeczy, które mogą sprawić ci radość w ciągu dnia, np. spacer w parku, upieczenie ciasta, wizyta u fryzjera, rozmowa z przyjaciółką, odpoczynek. Potem postaraj się zrealizować przynamniej połowę z nich. Doceniaj każdą szczęśliwą chwilę, którą los cię obdarzy - uścisk dzieci, buziak od męża czy dobry film.
Zadbaj o swoje zdrowie
Prawidłowe odżywianie i gimnastyka pozwolą ci utrzymać kondycję fizyczną i psychiczną. Nie zapominaj, że ruch jest znakomitym lekarstwem na stres i przygnębienie - więc biegaj, pływaj, spaceruj. Rób wszystko, co lubisz, ale nie spędzaj życia na kanapie. Zdrowe i sprawne ciało to warunek dobrego samopoczucia.
Bądź z siebie zadowolona
Nawet w trudnych chwilach zachowuj pogodę ducha i nie zapominaj o uśmiechu. Staraj się nie poddawać chandrom i złym nastrojom. Przekonasz się wtedy, że będą cię o wiele rzadziej nawiedzały.
Pielęgnuj przyjaźnie
Nie żałuj czasu dla swoich bliskich i przyjaciół - rozmawiaj z nimi, słuchaj ich i śmiej się razem z nimi. Ludzie, którzy mają jednego serdecznego przyjaciela, są szczęśliwsi od tych z dużym gronem dalekich znajomych.
Dobrze się wysypiaj
Gdy sypiasz za mało, stale czujesz się zmęczona i rozdrażniona. Chodź więc do łóżka na tyle wcześnie, byś rano była rześka i wypoczęta. Jeśli masz problemy z zasypianiem, zamiast zażywać tabletki, weź ciepłą kąpiel, wypij szklankę mleka, obejrzyj dobrą komedię lub po prostu wyjdź na spacer. To cię odpręży i uspokoi.
Nie wpadaj w przygnębienie
Nie zawsze wszystko może się w życiu układać po twojej myśli, ale to nie powód, byś w trudnej chwili zadręczała się przypominaniem przeżytych porażek. Nie kuś też losu myśleniem, że "pewnie i jutro nic mi się nie uda". Powiedz sobie raczej, że trudne chwile przeminą i znów wszystko będzie dobrze.
Pracuj metodą małych kroczków
Ani praca zawodowa, ani ta w domu nie może cię przytłaczać. Zabierając się do niej, nie myśl o tym, ile musisz zrobić, by np. doprowadzić ogród do porządku, uszyć spodnie czy nauczyć uczniów tabliczki mnożenia. Podziel pracę na małe "segmenty" i koncentruj się nad ich wykonaniem, nie zaprzątając sobie głowy całością. Pamiętaj, żeby każdego dnia posunąć się choć krok do przodu w swojej pracy.
Znajdź czas tylko dla siebie
Nawet jeśli twój program dnia jest bardzo napięty, znajdź choć kilkanaście minut na relaks. Rób wtedy to, co sprawia ci największą przyjemność. Poczytaj książkę, przejrzyj rodzinne zdjęcia, posiedź w ogrodzie, poplotkuj z koleżanką przez telefon, postaraj się zapomnieć o kłopotach.. Zachowuj się tak, jakby na ten czas cały świat przestał istnieć.
Szukaj powodów do radości
Wypatruj dobrych chwil w życiu, nie narzekaj na pogodę, ciesz się każdą drobnostką i wykorzystuj każdy pretekst, by się pośmiać. Traktuj dobre samopoczucie jako sposób na życie. Jeśli uwierzysz, że życie może być piękne i satysfakcjonujące - takie się stanie.
Okazuj sympatię innym
Radość jest zaraźliwa. Dziel się więc z nią z innymi ludźmi, nie szczędź im słów miłości i uznania, często się uśmiechaj. bądź serdeczna. Spróbuj, a szybko przekonasz się, o ile łatwiej i szczęśliwiej będzie ci się żyło.
Bądź dobra dla samej siebie
Traktuj samą siebie tak, jak najlepszą przyjaciółkę - od czasu do czasu spełnij swój kaprys, nie odmawiaj też sobie drobnych przyjemności. Ciesz się nawet z najmniejszego swojego sukcesu. Przecież zasługujesz na to!
Walcz z bezczynnością
Nie spędzaj wolnego czasu tylko na oglądaniu telewizji i rozmowach przez telefon. Wymyślaj sobie zajęcia, które byłyby odskocznią od pracy zawodowej lub domowych obowiązków. Szyj, maluj obrazy (lub parkan!), gotuj, pracuj społecznie. Najważniejsze, żebyś miała ochotę na to, co robisz. Powinnaś mieć z tego także satysfakcję.
Podziel się
oceń
0
0


czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  390 920  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O mnie

JESTEM FAJNYM SYMPATYCZNYM CHŁOPAKIEM

O moim bloogu

MILOŚĆ TO CZASTKA NAS MIŁOSC TO NIEBO PEŁEN CUDOWNYCH GWIAZD MIŁOŚĆ TO NASZE SNY MIŁOŚĆ TO JA I TY

 

-WIERSZE ITD-

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 390920

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Film

Pytamy.pl